PsiePomaga

PsiePomaga to akcja mająca na celu pomoc zwierzakom ze stowarzyszeń Uszy do Góry oraz RATUJ – przy zakupie każdego dobrego piwka od: Browaru Brokreacja, Browaru Palatum, Browaru Cztery Ściany, Browaru Golem i Browaru Markowego złotówka trafia na potrzeby ich podopiecznych. Finał akcji odbędzie się 24-26 marca podczas 13 Warszawskiego Festiwalu Piwa.

Do akcji dołączyło parędziesiąt lokali z Warszawy i Wrocławia – tu przygotowaliśmy ich pełną listę.

Razem ze świetnymi specjalistami – zoopsycholożką Pauliną Ulenberg (Psiolub), ilustratorką Anną Piaszczyńską (Jeden Rysunek Dziennie) i rysownikiem Piotrem Teodorczykiem (Pietrek rysuje) przygotowaliśmy też materiały edukacyjne (stronę i plakaty), w których uczymy miłośników zwierząt kultury pubowej/festiwalowej i namawiamy do adopcji.

Zapraszamy do wspólnej, bezpiecznej eksploracji lokalnych pubów oraz na festiwale piwa wraz z czworonożnymi pociechami i – przy okazji próbowania nowych smaków – zrobienia czegoś dobrego dla zwierzaków, które jeszcze nie znalazły swoich stałych domków 🙂

Wierzymy, że dobrzy ludzie piją dobre piwo!

Natalia Kaczanowska, koordynatorka

PsiePomaga – piwo na ratunek zwierzakom

Browary Cztery Ściany i Palatum to małe, rodzinne browary rzemieślnicze, które warzą wysokiej jakości kraftowe piwo. Los zwierzaków nie jest im obojętny nie tylko dlatego, że sami mają psiaki. Wierzą, że ich rolą jest wspierać potrzebujących i angażować się w ważne inicjatywy.

Do współpracy zaprosili lokale, do których osobiście przywożą piwo, znają właścicieli i wiedzą, że wyznają oni podobne wartości – to chyba jasne, że piwo z małego browaru najlepiej będzie smakować w małym, lokalnym pubie lub restauracji! W ramach naszej akcji 1 zł z każdego piwa zasili konto stowarzyszeń , które pomagają zwierzakom w ich okolicach.

Materiały edukacyjne

Co zabrać ze sobą na wyprawę do pubu? Dla Ciebie ważny jest pewnie telefon i klucze, ale Twój piesek również ma swoją listę! Behawiorystka i zoopsycholog Paulina Roszak przygotowała serię edukujących materiałów, a Anna Piaszczyńska zilustrowała je prostą, ale bardzo charakterystyczną kreską. Tak powstały materiały:

Psiaki do adopcji i aukcje ich rysunków

Adoptując zwierzaka, nie zmienisz całego świata, ale na pewno zmienisz cały świat dla tego zwierzaka.
Na naszą prośbę, Piotr Teodorczyk narysował psiaki, które w tej chwili szukają domu, a my, razem z behawiorystami z zaprzyjaźnionych stowarzyszeń, stworzyliśmy ich profil psychologiczny. Niedługo odkryjemy nasze „karty” i pokażemy ich uśmiechnięte pyszczki. Mamy nadzieję, że to pomoże im znaleźć dom, a gotowe prace trafią do serwisu aukcje-sztuki.pl. Dochód z ich sprzedaży trafi oczywiście do innym potrzebujących.

Finał akcji na Warszawskim Festiwalu Piwa, 24-26 marca 2022 r.

Podczas Warszawskiego Festiwalu Piwa, 24-26 marca, nasi wolontariusze będą robić i sprzedawać zdjęcia gościom festiwalowym, a dochód z tego wydarzenia oczywiście zasili konta Stowarzyszeń na rzecz ochrony zwierząt. Uczestnicy festiwalu będą mogli również zasponsorować potrzebującym psiakom i kociakom kocyki, opiekę weterynaryjną czy specjalistyczną karmę.

Ściągnij i wydrukuj nasz edukacyjny plakat!

Materiały dla lokali