#WspieramKraft

#WspieramKraft?

W świecie piwa prawdziwe piękno płynie z różnorodności. Przez ostatnie parę lat działy się niesamowite rzeczy – jak grzyby po deszczu powstawały browary, które warzyły setki zupełnie nowych piw w nieznanych wcześniej smakach. Najpierw trafiały do ludzi o wyjątkowych gustach, by na koniec zmienić świat piwa takim, jakim go znamy.

#WspieramKraft to oddolna inicjatywa pomocy małym i średnim browarom, knajpom i sklepom rzemieślniczym, dla których aktualna sytuacja jest wyjątkowo groźna. Ze względu na przepisy prawne i kwarantannę, browary nie mogą sprzedawać swojego piwa w knajpach, ale również nie mogą wysyłać go zdalnie do klientów. Uważamy, jako konsumenci, że jak najszybsza zmiana tego typu regulacji jest warunkiem przeżycia tych inicjatyw.

Jesteśmy organizacją niekomercyjną, promującą różnorodność świata piwa. Pierwotnie chcieliśmy zająć się wsparciem dla producentów, którzy stawiają na relację ze swoimi klientami, transparentność, zapewniają godne warunki pracy, a swoim oddaniem, poświęceniem i pasją dają przykład całej społeczności. Naszym zamysłem jest promowanie dobrych praktyk produkcji, transportu i sprzedaży piwa, tak, żeby każdy, niezależnie od gustu i potrzeb, mógł znaleźć coś dla siebie.

Tymczasem na naszej stronie i w mediach społecznościowych gromadzimy oddolne inicjatywy – informujemy o zbiórkach pomocowych dla knajp, o sklepach gdzie sprzedawane jest piwo na wynos i o browarach, które wprowadzają limitowaną sprzedaż na miejscu. To wyjątkowy czas, kiedy – aby uratować świat – wystarczy siedzieć w domu i pić piwo.

Mapa działań

FAQ

Co to jest Radio Wolny Kraft?

To nasz kanał na FB, tuba propagandowa. Pokazujemy, jak różne jest piwo rzemieślnicze i promujemy wszystkie oddolne inicjatywy, które mają służyć wsparciu polskiego kraftu. Więcej TUTAJ

Dołącz do nas!

W jaki sposób dodać na stronę wydarzenie/inicjatywę, której JESZCZE nie ma na mapie, a dotyczy wsparcia kraftu?

Możesz pisać na grupie Radio Wolny Kraft lub skorzystać z formularza kontaktowego. Uruchomiliśmy również adres kontakt@wolnykraft.org żeby zbierać od Was najważniejsze informacje!