Warszawa

Kiedyś (w 2014 roku) nazywana “piwną pustynią”, dziś Warszawa jest krajowym centrum piwa rzemieślniczego, które możemy dostać w wyspecjalizowanych lokalach i sklepach oraz w restauracjach i klubach. Obejrzyj miasto przez pryzmat szklanki pełnej chłodnego, orzeźwiającego piwa i, zmruż oczy i podejrzyj historie, które czas zostawił na murach naszego miasta.


Same szlaki są jedynie sugestią – można przejść je w dowolny sposób, w dowolnym kierunku, samemu albo w miłym towarzystwie.

Większość historycznych i architektonicznych ciekawostek opisał Piotr “Pietia” Wierzbicki, który kocha nasze miasto nie mniej, niż my rzemieślnicze piwo. Jest varsavianistą i autorem książki “Podchmielona Historia Warszawy”, a jego doskonałe artykuły przeczytać można w miesięczniku “Skarpa Warszawska”. Na co dzień prowadzi profil Warszawa na Wyrywki – jeśli go polubicie nie ominą Was pełne ciekawostek wycieczki, wykłady i spotkania.

Autorzy opisów lokali:
Przemek Iwanek (sędzia i organizator konkursów piwnych, podcast Alchemia, Cydr Pełnia, a także Warszawski Festiwal Piwa)
Michał “Docent” Maranda (bloger, twórca profilu PolskieMinibrowary.pl)
Marcin Orwicz (Mgła Chmielu, czyli zebrane piwne wydarzenia w Warszawie)
Michał Sułkowski (sędzia piwny, Kilka Słów o Piwie, a także Piwna Mapa Warszawy)

Tłumaczenie:
Mirosław Kołodziej (miłośnik koni arabskich, piwa rzemieślniczego, gastropodróży i muzeów)

Redakcja:
Paweł Leszczyński (sędzia piwny, Warszawski Festiwal Piwa, a także parę innych branżowych aktywności).

Jeśli zauważysz błędy lub masz jakieś konstruktywne uwagi do naszego projektu, koniecznie daj nam znać!