PANTA RHEI

Grudzień 2021 – zestaw degustacyjny Wolnego Kraftu
wspólnie pomagamy browarom rzemieślniczym

  

1.
ZAPISZ SIĘ DO STOWARZYSZENIA
49 (3 mies.) / 149 (rok) zł

3.
OCENIAJ Z NAMI WYJĄTKOWE PIWA RZEMIEŚLNICZE

 

JAK ZAMÓWIĆ?

Wspieramy polskie browary rzemieślnicze

Całkowity zysk trafia do producentów – najmniejszych browarów rzemieślniczych, które teraz bardzo potrzebują Waszej pomocy. Spraw piwowarowi prezent na gwiazdkę i wznieś jego piwem toast za lepsze czasy!

11 unikatowych piw

Większości piw z zestawu degustacyjnego nie kupicie w pobliskim sklepie. Browary, które je wyprodukowały są za małe, żeby ich piwa były szeroko dostępne. Z każdym z piwowarów osobiście przedyskutowaliśmy co mogą dla nas przygotować i wybraliśmy najciekawsze piwa, zarówno w klasycznych jak i nowofalowych stylach.

Razem ocenimy poziom polskiego piwowarstwa

Szukamy języka, którym możemy mówić o świecie piw rzemieślniczych i jego różnorodności. Poza smakiem zwracamy uwagę na kontekst i historię. Dla naszych degustatorów przygotowaliśmy specjalne formularze ewaluacji piwa, które pomogą nam wybrać najciekawsze pozycje i później promować najlepsze browary.

Tworzymy społeczność Wolnego Kraftu

Chcemy razem z Wami promować piwo rzemieślnicze, edukować i pomagać browarom, które zostały pozbawione możliwości sprzedaży. Dołączając do naszej niezależnej społeczności konsumentów możecie wziąć udział degustacjach tych wyjątkowych piw (z resztą liczba zestawów jest bardzo ograniczona). Zachęcamy do poznania lepiej stowarzyszenia i naszych planów na przyszłość.

Piwa, które prezentujemy w zestawie pochodzą z małych, rzemieślniczych browarów, często takich, gdzie pracuje tylko jedna osoba. Niektóre jeszcze fermentują, inne czekają na rozlew. Niektórych jest bardzo, bardzo mało. Wiele rzeczy może się wydarzyć na ostatniej prostej. Razem z piwowarami chcemy, żebyście otrzymali piwa najświeższe, w możliwie najlepszej kondycji, dlatego musimy zastrzec, że dajemy browarowi zawsze możliwość do wycofania piwa, jeśli uzna, że nie spełnia jego oczekiwań. Możliwe też, że z jakichś powodów jedno z piw się skończy lub pojawi się inny problem, którego teraz nie możemy przewidzieć. W takiej sytuacji zobowiązujemy się zastąpić dane piwo podobnym, zgodnie z możliwościami i nasza ekspercką wiedzą. Mamy nadzieję, że będziecie zadowoleni!

LICZBA ZESTAWÓW jest mocno limitowana, WYSYŁKA planowana jest w połowie grudnia!

Palatum

Łukasz Kojro

Historia jak z filmu. Doświadczony piwowar domowy rzuca pracę w korporacji i zakłada w domu mały browar rzemieślniczy. Wspierany przez rodzinę walczy z codziennymi trudnościami, szukając swojego miejsca na szybko zmieniającym się rynku piw kraftowych. Widzimy go jak ciężko pracuje, gotuje, bawi się z psem Amarillo, razem z córką projektuje etykiety. Snuje plany. Kiedy już wydaje mu się, że osiągnął sukces, wybucha ogólnoświatowa epidemia, a rząd zamyka wszystkie lokale, do których dostarczał piwo. Na początku Łukasz nie wie, co robić, ale z czasem w głowie pojawia mu się pewien plan…


FRUITY FRANK

PASTRY SOUR MORELA, MANGO, MARAKUJA
18° Blg, 5,7% alk., 10 IBU

Zasyp skomponowany ze słodów wędzonych – głównie olcha, ale także trochę buku i torfu oraz przebogatej listy słodów specjalnych. Udało się dzięki temu uzyskać piwo złożone i intensywne, jednocześnie pijalnie i wielowątkowe. Must have dla wielbicieli wędzonek i ciemnych mocnych piw.


MBC FRUIT GOSE

FRUIT GOSE


MBC XMAS STOUT

STOUT


MISS SMOKE

EAST COAST
15,5° Blg, 6,5% alk., Hoprate: 60 IBU

Nazwa może być lekko zwodnicza, gdyż nie jest to piwo wędzone, a elementem łączącym z pozostałymi z serii jest wysoka, jak na dzisiejsze czasy to nawet bezkompromisowa, goryczka.
Miss Smoke to klasyczny, oldschoolowy wręcz East Coast. Wytrawny, z umiarkowaną podbudową słodową i bursztynową barwą. W aromacie dominuje żywica przeplatana wątkami cytrusowymi. Całość zwieńcza solidna (60IBU) goryczka.


PRIMUS WEST COAST

WEST COAST IPA
14,5° Blg, 6,3% alk., 50 IBU


RELAX

JUICY SOUR
15,5° Blg, 6% alk., 12 IBU

Palatum Relax Sour to piwo typu sour z dodatkiem marakui. Idealny balans między kwasowością i słodkością. Orzeźwiające i delikatne, bardzo dobre na cieplejsze dni. Dobry rzemieślnik musi być przygotowany na różne sytuacje. W związku z tym aplikujemy do PZPN jako oficjalny sponsor reprezentacji z naszym piwem “relax, have a passion fruit”


SMOKEHEAD

SMOKED PORTER
20,5° Blg, 8% alk., Hoprate: 15 g/l

Zasyp skomponowany ze słodów wędzonych – głównie olcha, ale także trochę buku i torfu oraz przebogatej listy słodów specjalnych. Udało się dzięki temu uzyskać piwo złożone i intensywne, jednocześnie pijalnie i wielowątkowe. Must have dla wielbicieli wędzonek i ciemnych mocnych piw.


WARSAW APA

AMERICAN PALE ALE
12,5° Blg, 5,2% alk., 35 IBU

Warsaw APA warzona była wcześniej tylko raz, w sierpniu 2016 roku, specjalnie na Warsaw Beer Week.

Przełom

Piotr Czarny

Tak jak w przypadku wielu innych browarów, ta historia zaczęła się w domowej kuchni. Kilkaset domowych warek, udział w konkursach piwowarskich (jako uczestnik i sędzia) i już, w marcu 2019 roku, udało się otworzyć browar na Podlasiu, w Białowieży, przy hotelu “Białowieski”, gdzie nigdy nie będziesz skazany na nieśmiertelny tercet “jasne-ciemne-pszeniczne”.


BISON BONANUS

BISON GRASS ALE
5% alk., 20 IBU

Punkt obowiązkowy wizyty w Białowieży. Pierwsze skojarzenie z tą miejscowością? Oczywiście żubr, dlatego do tego piwa użyliśmy naturalnej trawy żubrowej, która wniosła aromat i smak cynamonu, migdałów i marcepana. Obecna warka: chmiele Magnum i Lubelski.


NOC NA POLANIE Z KAWĄ GWATEMALA

MILK STOUT, 5,2 alk.

Ciemne piwo w wyspiarskim stylu stout, z dodatkiem laktozy – cukru mlecznego, dzięki czemu piwo jest pełniejsze, gładsze, posiada więcej słodyczy. Zależnie od sezonu, występuje z różnymi dodatkami, tym razem – z solidną dawką kawy Gwatemala z rzemieślniczej palarni Kofimatik, która wniosła charakterystyczną pełnię i owocowość, a sposób dodania ograniczył kwaśność i taniczność.


LEŚNY OWOC

JUICY SOUR Z OWOCAMI
5,5% alk., 10 IBU

Pomiędzy tegorocznym wysypem pastry sourów, a pierwszą falą warzonych na wyścigi berliner weisse z owocami stworzyłem piwo, które łączy to, co najlepsze w obu podejściach. Juicy Sour, czyli – w tej interpretacji piwo owocowe, kwaśne, ale jednocześnie zbalansowane odrobiną laktozy i szczyptą soli. Przynosi orzeźwienie i nie przypomina przesłodzonego deseru.