PANTA RHEI
Marzec 2021 – zestaw degustacyjny Wolnego Kraftu
wspólnie pomagamy browarom rzemieślniczym
1.
ZAPISZ SIĘ DO STOWARZYSZENIA
49 (3 mies.) / 149 (rok) zł
3.
OCENIAJ Z NAMI WYJĄTKOWE PIWA RZEMIEŚLNICZE
BROWARY I PIWA
Chmury – Citrrus Spissatus, Żytnia IPA | Dobry Browar – Porter z Gniezna, porter bałtycki | Dwie Wieże – Zboczeniec – RIS BA z boczkiem | Haust i Karczewski – American Saison | Hopium – Salvador Malin, imperial sour z malinami |
Końska Grzywa – Palomino, jasny lager | Piekarnia Piwa – Piwo 26 – RIS BA Burbon Roses | Spółdzielczy – Triple Tequila BA | Stargard – Basteja, brown ale | Tank Busters – CyberTank, WC IPA |
Piwa, które prezentujemy w zestawie pochodzą z małych, rzemieślniczych browarów, często takich, gdzie pracuje tylko jedna osoba. Niektóre jeszcze fermentują, inne czekają na rozlew. Niektórych jest bardzo, bardzo mało. Wiele rzeczy może się wydarzyć na ostatniej prostej. Razem z piwowarami chcemy, żebyście otrzymali piwa najświeższe, w możliwie najlepszej kondycji, dlatego musimy zastrzec, że dajemy browarowi zawsze możliwość do wycofania piwa, jeśli uzna, że nie spełnia jego oczekiwań. Możliwe też, że z jakichś powodów jedno z piw się skończy lub pojawi się inny problem, którego teraz nie możemy przewidzieć. W takiej sytuacji zobowiązujemy się zastąpić dane piwo podobnym, zgodnie z możliwościami i nasza ekspercką wiedzą. Mamy nadzieję, że będziecie zadowoleni!
LICZBA ZESTAWÓW jest mocno limitowana, WYSYŁKA planowana jest na 30 marca!
Chmury
Karol Makowczenko
Karol jest z wykształcenia biotechnologiem, a rzemieślniczym warzeniem zajmuje się od 2014 roku. Restauracyjny Browar Chmury umiejscowiony jest w Porcie Dalba, w Giżycku, bezpośrednio u ujścia kanału Łuczańskiego. Z tarasów rozciąga się widok na jezioro Niegocin. Twórcą lokalu jest restaurator Michał Lubas, którego celem było zbudowanie miejsca o
niepowtarzalnym klimacie zarówno pod kątem wizualnym, smakowym i aromatycznym. Nie wierzcie powyższym superlatywom – odwiedźcie Chmury, po
złagodzeniu obostrzeń.
CITRRUS SPISSATUS
ŻYTNIA IPA
15° Blg, 6,5% alk.
Niniejsze piwo jest odmianą flagowego stylu rewolucji piwnej – american india pale ale, w produkcji którego oprócz słodu jęczmiennego użyliśmy także słód żytni, zwiększający wrażenie gęstości oraz wprowadzający delikatny i charakterystyczny posmak, określany jako “ziemisty”. Poza tym piwo zostało solidnie nachmielone amerykańskimi odmianami chmielu, zarówno w trakcie gotowania na goryczkę, jak i na zimno wprowadzając do aromatu nuty cytrusów, owoców białych oraz tropikalnych. Nazwę chmury Cirrus spissatus można przetłumaczyć jako “pierzaste zagęszczone”. Tak samo, jak wspomniane chmury, piwo w niniejszej butelce wydaje się być pełniejsze w odbiorze od przedstawicieli innych stylów
piwnych określanych mianem American IPA.
Dobry Browar
Bartek Kozłowski, Marcin Igliński
Naszą misją jest promować w całym kraju nasze miasto, Gniezno, a na miejscu stworzyć klimatyczny azyl dla ludzi, którzy umieją cieszyć się życiem. Poza własnym piwem (serwowanym bezpośrednio z tanków) oferujemy też inne rzemieślnicze trunki, a całość parujemy z jedzeniem opartym na regionalnych surowcach. Mimo przeciwności mamy nadzieję, że już niedługo wrócą do nas goście, a w środku znów zabrzmią lokalne zespoły. Nasze piwa spotkały się z uznaniem na najważniejszych polskich konkursach i przyniosły nam niejeden złoty medal, ale wszystkie razem warte są mniej niż uznanie gości, którzy szklaneczką nowofalowego stylu lub klasycznego pilsa wieńczą kolejny udany dzień.
PORTER Z GNIEZNA N⁰8
PORTER BAŁTYCKI
21° Blg, 8,7% alk., 34 IBU
Zwany piwowarskim skarbem Polski, to historyczne ciemne i mocne piwo o wyjątkowym charakterze, na którego smak wpływają surowce, sposób filtracji jak i odpowiedni czas leżakowania. Kremowa, brązowa i gęsta piana, nuty ciemnych słodów, przypieczonej skórki od chleba, kawy, czekolady z zaznaczoną goryczką przez którą przebija się delikatna słodycz. Doceniony na prestiżowych konkursach KPR i Good Beer dwa razy otrzymał srebro w 2019 roku.
Dwie wieże
Piotr Machowicz
Kacper Puć wraz z przyjaciółmi (Radosław Froń i Grzegorz Chmurzyński) stworzyli nietypowy browar złożony z wyjątkowej, czteronaczyniowej amerykańskiej warzelni o wybiciu 320 l., zbiorników i dwóch dębowych foederów. Na stanowisku głównego piwowara zatrudnili Piotra Machowicza, zwycięzcę prestiżowego Konkursu Piwowarów Domowych w 2016 roku. Dzięki małym rozmiarom warzymy bardzo różnorodne piwa. Inspirację czerpiemy z własnych doświadczeń i testów oraz z pomysłów naszych najlepszych klientów, takich jak Gruba Buła i Craftownia Krakowski Wielokran, dzięki czemu powstał wyśmienity Zboczeniec.
ZBOCZENIEC
RIS BURBON BA
21° Blg, 10,5% alk., Bekon 14g/l
Znany i lubiany imperialny stout zaprawiony bekonem (aż 14g/l) który przysmażyła najlepsza krakowska burgerownia Gruba Buła. Tym razem leżakowany w beczce po amerykański bourbonie Heaven Hill, pierwsze zalanie świeżo przywiezionej do Europy beczki nadało mu intensywnej waniliowej słodyczy, ponadto wyczujemy w nim świeże kakao na wiejskim mleku, miód, herbatniki oraz długi i przyjemny karmelowo- czekoladowy finisz. Wędzone słody Best Maltz oraz Steinbach podbijają przyjemnie smak i zapach bekonu, laktoza delikatnie wygładza to ciemne piwo a balansują je karmelowe słody.
Haust i Karczewski
Paweł Kąkol i Marcin Michalak
Haust warzy piwa od 2004 roku. Klasykę, nową falę w kilkudziesięciu stylach. Na czele browaru stoi Paweł Kąkol – technolog żywności, w branży od 2013 roku.
Kontraktowy Browar Karczewski jest spełnieniem marzeń dwójki przyjaciół z liceum – Tomka i Marcina. Nasze piwo tworzymy pod hasłem “Łączymy pasje”. Trafiamy do ludzi z małych miejscowości, którym opowiadamy jak łączyć napoje z jedzeniem.
AMERICAN SAISON
14° Blg, 6% alk.
Piwo American Saison (AS) to efekt wspólnej pracy browaru Haust i Browaru Karczewskiego oraz amerykańskich chmieli i belgijskich drożdży. Piękny, owocowy aromat dopełniony nutą przypraw (fenole od drożdży oraz dodatek kolendry i skórki cytryny) udowadnia, że IPA nie jest jedynym wartym grzechu stylem.
Hopium
Bartek Dach
Jesteśmy podwarszawskim browarem rzemieślniczym z Nowego Drzewicza. Gruntownie przebudowaliśmy starą mleczarnię i od 2014 roku warzymy tu piwo. Od samego początku naszym głównym celem jest warzenie piw nietuzinkowych, wykraczających poza schematy. Chcemy zachwycać naszych klientów bogatym smakiem i aromatem chmieli, owoców i przypraw, odkrywając przed nimi bogaty świat piwa rzemieślniczego.
SALVADOR MALIN
IMPERIALNY MALINOWY SOUR
16° Blg, 5,7% alk.
Kwaśne piwo z lekko słodką kontrą na finisz. Przyjemny owocowy aromat tego piwa urzeka swoją intensywnością, świeżością i długo pozostaje w pamięci. Tekstura tego piwa pochodzi nie tylko od wysokiej zawartości ekstraktu jak na piwa kwaśne, ale również od dużego udziału przecieru z owoców malin i odpowiedniej mieszanki bakterii mlekowych, która sprawia, że piwo jest jeszcze bardziej złożone.
Końska Grzywa
Adam Bańczyk i Marek Beszczyński
Stworzyliśmy mały browar żeby spełniać marzenia. Miłość do koni i uwielbienie piwa wyznaczyły wspólną drogę do ich realizacji. Zanim przyszło do profesjonalnych dokonań zaczęło się amatorsko, od warzenia w domowej kuchni i garażu (przy dość sceptycznym nastawieniu niektórych domowników, ale i entuzjazmie pozostałych). Nasza wizja piwowarska przejawia się w dążeniu do realizacji idei, że „geniusz tkwi w prostocie”, warzymy z szacunkiem do procesów i surowców, których jakość stawiamy na pierwszym miejscu. W konstruowaniu receptur wychodzimy z założenia, że „więcej nie oznacza lepiej”.
PALOMINO
JASNY LAGER
12° Blg, 4,7% alk.
Jasne piwo dolnej fermentacji 12 Blg. Piwo o średniej ale wyraźnej
goryczce ze słodową podbudową.
Piekarnia Piwa
Leszek Jasiński
Browar powstał z potrzeby warzenia piwa, dopiero w konsekwencji zmienił moje życie i przekształcił się w regularny biznes – mówi właściciel, Jacek Janota. – Miejsce dla siebie znaleźliśmy w niewielkiej wsi Niezdara, pod skrzydłami samolotów pyrzowickiego lotniska, na uboczu aglomeracji śląskiej. Powstał w budynku zamkniętej piekarni, dzięki czemu ma swój wyjątkowy charakter i klimat. Stąd też wziął się pomysł na nazwę, która wyróżniła nas na rynku.
No. 26 RIS BA BURBON ROSES
26° Blg, 11,3% alk.
Piwo uwarzone zostało przez Leszka Jasińskiego, który w chwili obecnej nie pracuje w Piekarni Piwa. Ciemne, gęste, łączy aromat gorzkiej czekolady z paloną kawą. Wytrawne i miłe dla podniebienia, bez kwaśnych nut. Przywodzi na myśl dym cygara z nutką dobrego wina, subtelnej słodkości i goryczki w tle, dopełnione odrobiną palonej słodkości rodzynek. Relaksujące i pijalne.
Spółdzielczy
Janusz Golisowicz
Browar Spółdzielczy powstał z pasji do piwa, morza i potrzeby zmiany. Warzymy piwo w sposób tradycyjny w małym browarze w Pucku. Właścicielem browaru jest Spółdzielnia Socjalna DALBA. To nie jest zwykłe miejsce pracy, to pasja. Większość pracowników spółdzielni to osoby, które nie miały szans na otwartym rynku pracy z powodu swojej niepełnosprawności. Ich zaangażowanie i determinacja sprawiają, że nasze piwo jest czymś wyjątkowym, spełnieniem marzeń i szansą.
TRIPLE TEQUILA BA
20° Blg, 11% alk.
Inspiracją do powstania tego piwa była wyprawa do Meksyku w 2019 z naszą drużyną. Jasny, estrowy tripel, chmielony nowofalowymi chmielami (Galaxy & Ekuanot) spędził ponad dwa lata (!) w beczce po tequili. Meksykańsko-belgijski koktajl uwarzony i wyleżakowany na polskim wybrzeżu.
Stargard
Tomasz de Weyher
Tomasz de Weyher – znany lokalny moczymorda, pomysłodawca i współzałożyciel Browaru Stargard. Przygodę z piwem rozpoczął w 2011 roku warząc w domu. Od pięciu lat jest piwowarem w Browarze Rodzinnym Wyszak w Szczecinie, twórcą receptur, sędzią PSPD. Spełniając swoje marzenie otworzył, razem z przyjacielem Wojciechem Naklickim, pierwszy browar w Stargardzie. Z radością tworzy piwa kraftowe, które doceniane są zarówno w prestiżowych konkursach, jak i lokalnych melinach. Browar Stargard to mały lokalny browarek z warzelnią 12,5 hl i trzema tankami po 25 hl produkujący piwa bez filtracji, pasteryzacji, sztucznych dodatków i pośpiechu. Nazwy piw najczęściej nawiązują do lokalnych zabytków, miejsc, osób oraz wydarzeń.
BASTEJA
BROWN ALE
12,5° Blg, 4,5% alk.
Piwo ciemne górnej fermentacji w stylu angielskim z dodatkiem słodu klepiskowego. Styl ten warzony był także w przedwojennym Stargardzie. Wyczuwalne nuty chleba, orzechów, czekolady, karmelu i biszkoptów. Przyjemnie słodowe piwo z delikatną goryczką i wyjątkowym angielskim charakterem.
Tank Busters
Kamil Dworczyński, Aleksandra Garcon i Michał Gref
Nawiązanie do klasyki kina, czyli do „Ghostbusters” jest jak najbardziej celowe. Tak jak bohaterowie filmu, i my mierzymy się z czymś nie z tego świata 😉 A tak na serio, jesteśmy piwowarami! Piwo to nasza pasja. Wiemy, że jako miłośnik piwa pewnie wielokrotnie już to słyszałeś. Może traktujesz to jak marketingowy slogan? Daj się przekonać i spróbuj naszych piw!
CYBERTANK
NEW WEST COAST IPA
16° Blg, 6,4% alk.
Poznaj IPA w stylu West Coast w futurystycznym wydaniu. Rześkie, wytrawne i lekko mgliste z decydowaną goryczą. Koncept i etykieta piwa była gotowa już w 2019 roku. Samo piwo jest hołdem dla gatunku CyberPunk, z którym zetknęliśmy się w naszej młodości i jest nam bardzo bliski. Niestety ze względu na opóźnienia w wydaniu gry CyberPunk 2077, która w naszej opinii miała na nowo zainteresować tym uniwersum popkulturę. Premiera piwa została przesunięta na końcówkę roku 2020. Tak jak w każdym piwie, także tutaj postawiliśmy na ultra jasny zasyp, wytrawne zacieranie oraz nowofalową mieszankę topowych odmian chmielu. Daj się ponieść nowej fali!