Wolny Kraft członkiem Warszawskiej Organizacji Turystycznej

W lutym 2022 roku postanowiliśmy, jako stowarzyszenie, wstąpić do Warszawskiej Organizacji Turystycznej.

Skąd taka decyzja, w końcu nasze stowarzyszenie niewiele ma wspólnego z turystyką? (przynajmniej na ten moment, bo oczywiście mamy też masę pomysłów na to i za jakiś czas się nimi podzielimy!)
Odpowiedź jest bardzo prosta – otrzymujemy masę wsparcia oraz mamy możliwość kontaktu z innymi członkami WOT, a lista jest imponująca, sami sprawdźcie: Członkowie WOT

Dlaczego warto być członkiem Warszawskiej Organizacji Turystycznej

Przynależność do stowarzyszenia jakim jest Warszawska Organizacja Turystyczna oznacza wspólne działania i promocję Warszawy. WOT mocno angażuje się w tworzenie warunków do współpracy wielu dostawców usług turystycznych.

Dużą zaletą współpracy jest fakt, że członkiem inicjującym założenie stowarzyszenia było miasto stołeczne Warszawa. Drugi atutem jest nasza przynależność do systemu promocji Polski. Organizacja funkcjonuje m.in. w oparciu o zapisy ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej i w ramach systemu WOT promuje nasze miasto.

Nie realizują wszystkich szczegółowych kwestii związanych z turystyką, ale jako Lokalna Organizacja Turystyczna odpowiadają za priorytety jakimi m.in. są: tworzenie nowych produktów, ich komercjalizacja i promocja. Zasada koronna ich działania opiera się na wsparciu członków stowarzyszenia.

Nie bez znaczenie jest również fakt, że w ramach WOT funkcjonuje dział Warsaw Convention Bureau odpowiedzialny za pozyskiwanie do Warszawy międzynarodowych kongresów i konferencji.

Benefity z przynależności do WOT

Korzyści można podzielić na 4 kategorie. Należą do nich:

  • marketing
  • dzielenie się wiedzą
  • lobbowanie i integracja
  • networking
Warsztaty WOT, wrzesień 2021, Stadion PGE Narodowy, fot. Jarek Zuzga / jarek@oknonawarszawe.pl

W doborze członków WOT opiera się o zasadę inkluzyjności, ale bardzo mocno przestrzegają jakości.

To właśnie dlatego bliższa jest im filozofia wspólnego działania, niż oczekiwania i wymagania, którym nie są w stanie sprostać.
Promocja miasta, dbanie o jego wizerunek i realizacja postawionych przed nami celów wymaga zaangażowania i współpracy, dlatego w doborze członków szukamy cech odpowiadających tym potrzebom. Chcemy razem z nimi budować wartości i kierunki rozwoju miasta i podążać wspólnie podejmując decyzje i działania związane z turystyką w naszym mieście – mówi Filip Płodzień – główny Specjalista ds. projektów w Warszawskiej Organizacji Turystycznej.

(fot. wot.waw.pl)

My nie mamy wątpliwości, że warto było wstąpić do WOT, jako stowarzyszenie Wolny Kraft już odczuwamy te korzyści, jeśli chcesz wstąpić do tej wyjątkowej społeczności, to wszelkie szczegóły znajdziesz tutaj: Jak dołączyć do Warszawskiej Organizacji Turystycznej

Chociażby dla takich śniadań warto! (fot. wot.waw.pl)