O KAMPANII | ŚWIĄTYNIE KRAFTU | HISTORIE SPECJALISTÓW

KAMPANIA SPOŁECZNA

Wiem, kto uwarzył to piwo

Kraft to nie tylko piwo. To dialog między piwowarem i konsumentem, inne smaki i kultura.
To relacje i zaufanie, budowane latami. To struktura browaru i ogrom ciężkiej pracy.
To miejsca, gdzie piwo kraftowe prezentowane jest tak, jak na to zasługuje.
To sklepy specjalistyczne, multitapy i festiwale.
To ludzie, którzy uczą się od siebie.

„Wiem, kto uwarzył to piwo” to pierwsza kampania społeczna Wolnego Kraftu. Wszystkie materiały zostały wykonane nieodpłatnie przez członków stowarzyszenia, a projekt w całości opłacony ze składek członkowskich.

Celem kampanii jest:

  • zwrócenie uwagi konsumentów na sklepy specjalistyczne, które nie tylko dokonują selekcji piw pod kątem jakości i innych czynników (historia współpracy, osoba piwowara, wartości reprezentowane przez browar, traktowanie klientów i pracowników), ale też – poprzez bezpośredni kontakt z klientami i piwowarami – potrafią doradzić piwo, które zasmakuje konkretnej osobie,
  • uznanie sklepów specjalistycznych, Świątyń Kraftu, jako jedynych, wyjątkowych miejsc, które w dzisiejszych czasach wprowadzają konsumentów w piękny i kolorowy świat piw kraftowych, gdzie piwo jest tylko jednym z elementów, a oprócz tego jest społeczność miłośników piwa, potrzeba kształtowania rynku, wysoka kultura picia piwa i świadomość zagrożeń płynących z nadmiernej konsumpcji,
  • edukowanie klientów, że piwo sprzedawane w wyspecjalizowanych sklepach wcale nie musi być droższe, niż w sieciach handlowych (również członkowie stowarzyszenia mogą liczyć w nich na zniżki), a oferta zawsze jest dużo ciekawsza,
  • położenie nacisku na bliskie relacje w środowisku oparte na wieloletniej współpracy, zaufaniu i zrozumieniu dla ciężkiej pracy i prawdziwej pasji piwowara.
SKLEPY SPECJALISTYCZNE

Świątynie Kraftu

Małe sklepy specjalistyczne działają podobnie do małych browarów, dlatego rozumieją ich potrzeby, wybaczają potknięcia, razem się uczą i kształtują rynek. Są wyjątkowe, bo mając na celu dobro klientów, liczą na to, że to jakość obsługi i ich doświadczenie, a nie najniższa cena i chęć zysku, zaskarbi sobie ich wdzięczność i przekona do tego modelu biznesowego. Tu liczy się bezpośredni kontakt z klientem, indywidualne podejście i lata doświadczenia w branży.

Ponieważ piwowarstwo rzemieślnicze opiera się na dobrych relacjach biznesowych i współpracy, polecane przez nas miejsca oferują zniżki dla członków naszego stowarzyszenia.

POSŁUCHAJCIE HISTORII

Piwnych specjalistów

O piwie kraftowym nie można mówić ogólnie jednym językiem. W słowach „historia”, „pasja”, „niezwykły smak” itp. odmienianych przez przypadki nie ma ani historii, ani niezwykłego smaku, ani pasji. Dlatego oddajemy głos pasjonatom, którzy świat piwa rzemieślniczego znają lepiej, niż ktokolwiek inny.