Jak dołączyć do grona najlepszych browarów na świecie?

Odpowiedź wydaje się oczywista – należy zacząć od warzenia piw na światowym poziomie. To z pewnością nie jest możliwe bez najwyższej jakości surowców. Jedną z piękniejszych rzeczy w piwowarstwie jest jednak to, że niezależnie od lokalizacji, możemy mieć dostęp do tych samych słodów, chmieli i drożdży, z których korzysta piwowarska elita. I choć da się zrobić dobre piwo idąc na kompromisy, to już chcąc znaleźć się na kraftowym Mount Evereście, lepiej o nich zapomnieć. To wtedy właśnie surowce zrobią różnicę! Różnicę pomiędzy dobrym, a doskonałym.

Jakość – słowo tak często używane w odpowiedzi na pytanie o różnice pomiędzy piwem rzemieślniczym a masowym należy rozumieć nie tylko jako umiejętność zrobienia wspaniałego piwa, ale także możliwość ciągłego powtarzania tego osiągnięcia. Tutaj znowu dochodzimy do surowców – ich dostawca musi być pewny i gwarantować, że poszczególne partie spełnią te same, wysokie normy jakościowe. W miarę rozwoju rynku i krystalizowania się podstawowej oferty najlepszych browarów, to właśnie powtarzalność staje się jednym z kluczowych parametrów.

Chcesz wiedzieć więcej? Pisz do Artura!

W ofercie Baltic Brewing Supplies znajdziecie m.in. słody Simpsons, chmiele BarthHaas X oraz Clayton Hops, drożdże Lallemand i produkty Murphy&Son.
Jeśli chcesz dowiedzieć się jak mogą pomóc Ci warzyć najlepsze piwa na świecie, to pisz na artur@balticbrewing.eu

Artur Napiórkowski
Sales Manager Poland
Baltic Brewing Supplies